Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

Wymiana izolacji w bloku

Wymiana izolacji w bloku

Wymiana izolacji w bloku

Wymiana izolacji w bloku

Pod koniec września w bloku przy ul. Spasowskiego w Koszalinie spłonęła część dachu. Źródłem tego wydarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej bądź iskrzenie z wentylatora. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej strażaków straty były „tylko” materialne.

Wizyta panów ze straży pożarnej oznaczała też oczywiście wodę, która została użyta do gaszenia pożaru. Powstało pytanie – co w takiej sytuacji zrobić?  Idzie deszczowa jesień, trzeba jak najszybciej naprawić szkody, wymienić izolację i zabezpieczyć dach.

Idealnym rozwiązaniem na zaistniałą sytuację okazała się wełna celulozowa Termex. Dlaczego? Ponieważ materiał ten wyciągnie wilgoć z zalanych elementów budynku i odda ją pod wpływem wentylacji.

Nasz instalator przystąpił do działania. Specjalnym odkurzaczem IsoPro1 Vac z rurą o średnicy 15cm i długości 60m szybko i sprawnie wyciągnął starą izolację – supremę – czyli przestarzały materiał izolacyjny, niestosowany dziś ze względu na słabe parametry termoizolacyjne.

 

Odkurzacz IsoPro1 Vac w akcji

 

Resztki starej izolacji

 

Po oczyszczeniu stropodachu przystąpiliśmy do wdmuchiwania półmetrowej warstwy naszej wełny za pomocą specjalnej maszyny stojącej poziomie gruntu i podającej materiał za pomocą rury.

Operacja zakończona, pacjent ma się świetnie i a jego mieszkańcy mogą spokojnie czekać nawet na najsroższe mrozy.

Jeśli i Ty potrzebujesz pomocy z wymianą izolacji po pożarze, z powodu szkodników bądź innych przyczyn – skontaktuj się z nami!

Kontakt