Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

Geko Karl

Geko Karl

 

GEKO KARL

GEKO KARL to mocna, kompaktowa i mobilna maszyna do wdmuchiwania luźnych materiałów izolacyjnych. Doskonale nadaje się do obróbki włókien celulozowych i drzewnych (przy użyciu dodatkowej dmuchawy GEKO KYRILL), a także do izolacji ścian oraz pracy z materiałem izolacyjnym w granulacie.

Budowa

Dzięki solidnej konstrukcji i łatwej obsłudze maszyna GEKO Karl zapewnia niezawodną pracę przy wdmuchiwaniu materiału na budowach i przy naprawach izolacji. Od załadunku przez transport po rozładunek i obsługę na budowie wszystko jest przemyślane.

 

 

GEKO KARL to idealne urządzenie do profesjonalnej pracy, zaprojektowane tak, aby mogło służyć do codziennego użytku na placu budowy. Solidny i przemyślany projekt buduje zaufanie i sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Wzmocniona rama umożliwia także bezpieczne przenoszenie maszyny przy pomocy dźwigu. Mocne i pełne (nienadmuchiwane) koła pozwalają na sprawne przetaczanie maszyny po nierównym gruncie. Wąska rama (65 cm) sprawia, że maszyna mieści się także w wąskich przejściach i futrynach. Hałas też nie jest problemem KARL posiada wbudowany i przyjazny dla otoczenia tłumik.
Czyszczenie i wymiana filtra powietrza jest prosta, zaś filtr wstępny zapewnia odprowadzenie najbardziej szkodliwego pyłu.

Sterowanie

Wbudowany sterownik komputerowy jest przystosowany do eksploatacji w warunkach budowlanych. Podświetlany wyświetlacz jest
intuicyjny w obsłudze. KARL posiada prekonfigurowane ustawienia dla aplikacji do ścian, dachów spadzistych i stropów.
Możesz tworzyć swoje własne programy dla różnych zastosowań i przywoływać je z pamięci w dowolnym momencie.
KARL PLUS dodatkowo oferuje więcej funkcjonalności związanych z obsługą i automatycznym rozłączaniem po osiągnięciu zadanych wartości.
KARL zapewnia też kontrolę ciśnienia pozwalającą na stabilne i pewne przetwarzanie produktu dzięki temu jesteś zawsze o krok do przodu!

Dane techniczne

Przepustowość: do 1000 kg/godz.*
Waga: ok. 220 kg*
Wymiary: szerokość: 650 mm
wysokość: 1650 mm
głębokość: 1000 mm
Zapotrzebowanie mocy: 230 V, 3,6 kW*
Pojemność: 2 worki 15 kg0

 

 

 

 

Trochę historii…

Firma Geko-Maschinenbau GmbH powstała w latach 90.. Swe początki ma w przedsiębiorstwie z branży ślusarstwa budowlanego Heinricha Matthiesa, firmy, która od 1900 roku działała w miejscowości Sehnde pod Hanowerem. Do 1950 roku firma utrzymywała się także między innymi ze sprzedaży maszyn rolniczych i motorowerów. Przedsiębiorstwo działało w tej branży oraz na niwie handlu aż do lat 90. XX w. W 1950 r., z żywej potrzeby eksperymentowania rozwinięto produkcję chłodziarek, a w latach 80. nawet produkcję łodzi metalowych. Do dzisiaj firma Geko słynie w regionie z niezawodności oraz długiej żywotności wytwarzanych produktów.

  

Ze względu na bliską relację z rzemieślniczą tradycją firma w którymś momencie stworzyła własny projekt budowlany. I tak rozpoczęła się praca nad nowymi materiałami izolacyjnymi opartymi głównie na naturalnych surowcach. Powstał nowy typ maszyny do obróbki materiału izolacyjnego, a co za tym idzie przedsiębiorstwo przekształciło się z firmy działającej w obszarze budowy maszyn w firmę o szerszym zakresie działania – produkującą, rozwijającą, dystrybuującą maszyny do przetwarzania luźnych materiałów izolacyjnych.