Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

Termex Sidox

Termex Sidox

Wełna wdmuchiwana nowej generacji

Termex Sidox® to nowoczesna technika wdmuchiwania wełny celulozowej Termex, zapewniająca bezspoinowe wykonanie w postaci stężonej warstwy izolacyjnej. Zastosowanie Termex Sidox® to głównie stropy płaskie.
Sidox® łączy zalety izolacji w płytach i wełny wdmuchiwanej: stałość wełny w matach oraz szczelność, bezspoinowość i niski koszt montażu celulozy.

Trwałość

Sidox® zapewnia nieprzemieszczanie się izolacji na stropodachach i poddaszach nieużytkowych. Podmuchy wiatru na poddaszu nieużytkowym nie powodują przemieszczania się izolacji, a osiadanie jest marginalne. Sztywność warstwy izolacyjnej zawdzięczamy nowej metodzie instalacyjnej polegającej na przywiązaniu włókien do siebie i do konstrukcji dachowej. W czasie montażu włókna przyklejają się do siebie, tworząc jednolitą masę izolacyjną.
Podczas montażu metodą Sidox® na poddaszu nie występują szczelinowe mostki termiczne, charakterystyczne dla wełny układanej w matach. Sidox® zapewnia trwałą, bezspoinową i szczelną izolację.
Sidox® to nowy standard jakości izolowania połaci dachowych.
Zobacz film

Technologię montażu Termex Sidox® można stosować również do ocieplania ścian w domach szkieletowych lub w domach z bala, co pozwala na znakomite wypełnienie nieregularnych przestrzeni w pustkach konstrukcyjnych.
Termex Sidox® – Wełna celulozowa Termex – zimą ciepło, latem chłodno
Termex Sidox® posiada te same właściwości co wełna celulozowa Termex ®, jednak przy montażu dodatkowo stosuje się neutralny i specjalnie dedykowany środek klejący, powodujący sklejanie się włókien i tworzący efekt jednolitej maty izolacyjnej.