Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

Naprawy istniejących izolacji

Naprawy istniejących izolacji

 

Chcesz naprawić starą izolację dachową?

Wełna celulozowa Termex® nadaje się idealnie do napraw starej izolacji dachowej – patrz Realizacje  i nasza strona na FB.

Naprawa izolacji zniszczonej przez kuny

 

Kuna – dlaczego jest zagrożeniem dla naszych dachów?

Jeśli w domu słychać dziwne szmery i chrobotanie, zwłaszcza wieczorem i nocą, to może być znak, że na poddaszu zadomowiła się kuna – ssak drapieżny niewielkich rozmiarów, ale potrafiący wyrządzić wiele szkód w izolacji dachowej.

Kunę sprowadza na nasze dachy problem ze świerzbem, pasożytem gnieżdżącym się w jej sierści, a mogącym doprowadzić nawet do śmierci. Wycieranie się w wełnę mineralną pozwala kunie wyczesać z sierści uporczywy świerzb. W ten sposób niszczy ona jednak izolację…

Dlaczego mówimy, że izolacja z wełny celulozowej jest kunoodporna?

Celuloza nie jest dla kuny atrakcyjna, ponieważ nie może się o nią ocierać, jak to robi w przypadku izolacji z wełny mineralnej. Celuloza utrudnia działania kunie: nie ma postaci maty, nie zawiera igieł, a do tego jest nasączona siarczanem magnezu i kwasem borowym, które w bezpośrednim kontakcie powodują wysuszanie śluzówek. Wypełnia też całą przegrodę nie pozostawiając szczelin i zapewnia wysoką gęstość w dachach spadzistych (ok. 45 kg/m3).

Nasza sieć instalatorów od kilku lat interweniuje już w przypadku zniszczeń izolacji spowodowanych przez działanie kun na dachach i bardzo sprawnie wykonuje takie naprawy.

Z doświadczenia wykonawców na terenie całego kraju wiemy, że po wykonaniu takiej naprawy i ponownym uszczelnieniu stropu wełną celulozową problem nie powraca.

   

Czy wiedziałeś, że docieplenie wełną Termex® pozwala średnio zaoszczędzić 30% na kosztach ogrzewania?

W dobrze zaizolowanym domu mieszka się komfortowo. Równomierna temperatura pokojowa bez uczucia cugu oraz znakomity mikroklimat podnoszą komfort mieszkania. Domy izolowane wełną celulozową są ciepłe w zimie i przyjemnie chłodne latem.

Oddychająca konstrukcja gwarantuje lepszy mikroklimat Twojego mieszkania

Tajemnicą długowieczności jednorodnej konstrukcji jest jej zdolność oddychania – tzn. wiązania i oddawania wilgoci – a nawet odparowywania kapiących na nią kropli wody. W normalnych warunkach w konstrukcjach drewnianych zjawisko kondensacji wilgoci jest ograniczone.

Oddychająca konstrukcja oprócz pary przepuszcza również inne gazy i związki, takie jak dwutlenek węgla. Zanieczyszczenia powietrza pokojowego usuwa się drogą wentylacji oraz poprzez równoważącą wilgotność konstrukcję.

Właściwości oddychające izolacji można wykorzystać również w celu sterowania wilgotnością w pomieszczeniach. Latem wilgoć wewnątrz budynku może być nieprzyjemna. Oddychający materiał potrafi pochłaniać nadmiar wilgoci z pomieszczenia podnosząc jednocześnie komfort mieszkania.

Wydajna izolacja termiczna

Wełna celulozowa Termex® to wydajna izolacja termiczna wysokiej jakości. Jej wyjątkowość wynika z braku szczelin w izolacji, właściwości oddychających włókna celulozowego oraz wysokiego stopnia wiatrochronności i izolacyjności akustycznej (nawet 59 dB przy warstwie 35 cm, a także wskaźnik αw=1,00 już przy 10 cm).

Tani montaż i eksploatacja

Wełna celulozowa Termex® generuje oszczędności w całym cyklu produkcyjnym i życiowym. Jej montaż jest szybki i tani, a inwestycja zwraca się wielokrotnie w formie oszczędności energii w czasie użytkowania budynku. A energooszczędność jest dziś istotnym elementem branym pod uwagę w planowaniu codziennego budżetu.

Higiena i bezpieczeństwo

Wełna celulozowa to przebadany i bezpieczny produkt o długich tradycjach. Co może być zaskakujące, jest to też najstarszy typ izolacji termicznej produkowany na skalę przemysłową.

Do wełny celulozowej Termex® dodaje się środki pleśnio- i grzybobójcze, które w toku badań zapewniają uzyskanie klasy 0 według normy PN-EN 15101-1 (brak rozwoju grzybów i pleśni w materiale widzianym pod mikroskopem).

W procesie rozwłókniania do wełny celulozowej Termex® dodaje się środek zapewniający niepalność, który razem z niską przepuszczalnością powietrza skutecznie spowalnia rozprzestrzenianie się ognia w izolacji i konstrukcji. W sytuacji zagrożenia pożarem wełna celulozowa Termex® zachowuje swoją objętość i spala się bardzo powoli poprzez żarzenie. Prędkość żarzenia wynosi 1-2 mm/min.

Poniżej prezentujemy film pokazujący odporność włókien celulozowych na działanie ognia.

Dysponujemy siecią wykonawców w całej Polsce!
Potrzebujesz wyceny? Dzwoń!