Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

Odpowiedzialność za środowisko

Odpowiedzialność za środowisko

Dlaczego wełna celulozowa Termex to czysta ekologia?

 

W 2018 roku wełna celulozowa Termex stała się najpopularniejszym w Polsce materiałem izolacyjnym produkowanych z surowców odnawialnych – w tym przypadku z włókien celulozy. Dlaczego w dzisiejszej dobie walki z emisją CO2, problemami z zapleczem energetycznym i gospodarką odpadami tak istotne jest postawienie na izolację, która nie jest wytwarzana z surowców kopalnych, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych izolacji?

 

 

Wełna celulozowa jest powszechnie dostępnym w Polsce produktem, który posiada ujemny ślad węglowy, dzięki czemu nie przyczynia się do dalszej degradacji środowiska.

Głównym surowcem stosowanym do produkcji wełny celulozowej Termex jest makulatura. Surowiec ten musi spełniać przy tym szereg kryteriów czystości, aby mógł zostać zastosowany do produkcji naszej wełny. Jednocześnie nasze wysokie wymagania zmuszają firmy recyklingowe do inwestycji w technologie sortowania i odzysku wysokiej jakości włókien celulozy,

aby móc coraz lepiej wykorzystywać surowce już wprowadzone do obiegu.


Stosowanie makulatury w procesie przemysłowym generuje wiele pozytywnych zjawisk. Jedno z nich to wyższa produkcja papieru, która nie powoduje tylu fatalnych następstw jak w przypadku tworzyw sztucznych, a poza tym wymusza sadzenie lasów, które właśnie w czasie wzrostu pochłaniają największe ilości dwutlenku węgla.
Co równie ważne

 sam proces produkcji wełny celulozowej charakteryzuje się relatywnie niskim zużyciem energii.


Obróbka włókien celulozowych nie wymaga stosowania wysokiej temperatury jak w przypadku tradycyjnej wełny wytwarzanej z bazaltu czy kwarcu. Zużycie energii ma z kolei coraz większe znaczenie nie tylko w obliczu emisji, ale również rosnącego zapotrzebowania na zasilanie klimatyzacji w porze letniej w kontekście ograniczeń w schładzaniu elektrowni.

Powyższe czynniki przekładają się na fakt, że

wełna celulozowa posiada ujemny ślad węglowy w fazie produkcji – innymi słowy przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla.


W Finlandii, skąd wywodzi się nasz produkt, te fakty znane są od lat. Jeśli chcesz uczynić coś dla dobra wspólnej przyszłości i zadbać o środowisko przy Twoim projekcie budowlanym, to

dziś możesz to uczynić bez kompromisu na jakości.


Wełna celulozowa Termex® to innowacja produktowa i instalacyjna, dzięki której efekt końcowy przewyższa początkowe oczekiwania. Jest to materiał o wszechstronnych walorach użytkowych, o czym świadczy bogata dokumentacja. Szczegółowych informacji na ten temat możesz uzyskać kontaktując się z naszą obsługą.

Niemal zerowy ślad węglowy wełny celulozowej Termex jest potwierdzony europejską Deklaracją Środowiskową Produktu,

która jest oficjalnym dokumentem uznawanym w całej Europie, zawierającym wytyczne dla projektantów służące do wyliczania śladu węglowego nowych budynków.

Jeśli chcesz postawić na przyszłość i zdecydować się już dziś na naszą technologię, to na koniec czeka Cię także mały bonus – przy montażu wełny celulozowej nie powstaje również odpad materiałowy. Tym samym nie przepłacasz ani grosza za zainstalowany materiał.


Pamiętaj: Termex to wybór na miarę XXI wieku i wzięcie odpowiedzialności za ograniczenie emisji CO2!