Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

O NAS

O NAS

 

Stoi za nami ponad 30 lat doświadczenia

 

 

Termex jest jednym z najstarszych producentów wełny celulozowej – działa na rynku nieprzerwanie jako firma rodzinna w rękach jednego właściciela już od ponad 30 lat.

Jako marka jesteśmy firmą rodzinną, znajdującą się w całości w rękach rodziny Rautiainenów. Nasza fascynacja wełną celulozową zaczęła się od kilkuletniego pobytu założyciela firmy, Keijo Rautiainena, na emigracji w Stanach Zjednoczonych, gdzie wełna celulozowa jest bardzo popularnym i powszechnie dostępnym materiałem. Również w Skandynawii, jeszcze w latach 80., zaczęła sobie zyskiwać pierwszych zwolenników ze względu na swój ekologiczny charakter, znakomite właściwości termiczne i chroniące konstrukcje drewniane.

Lata 90. to czasy ekspansji firmy, dzięki czemu już po 2000 roku wełna celulozowa zyskała ponad 50% udział w fińskim rynku ociepleń dachowych (w tym sam Termex około 15%) – czyli w pięciomilionowym kraju tego produktu sprzedawano najwięcej w przeliczeniu na mieszkańca w Europie. To wszystko stanowi potwierdzenie tego, jak znakomicie nasz produkt sprawdza się w wymagających, skandynawskich warunkach, które często odbiegają od tego, z czym mamy do czynienia w Polsce, nawet w pasie nadmorskim – długa, deszczowa jesień i mokre roztopy na wiosnę, nie wspominając o mroźnych zimach i (paradoksalnie) upalnych latach. Izolacje naprawdę są tam wystawiane na bardzo ciężkie próby.

Termex był zawsze otwarty na promocję wełny celulozowej w Europie. Od 2003 roku pojawiła się szansa, by rolę w tej misji mogła odegrać Polska. Za sprawą umowy o współpracy zawartej z dziś już nasz materiał dał poznać się wielu wykonawcom jako znakomity produkt do ocieplania stropodachów, m.in. w polskich spółdzielniach mieszkaniowych.

Zarząd spółki Termex był jednak świadom konieczności wybudowania w Polsce docelowego zakładu produkcyjnego, co pozwoliłoby zachować ciągłość w obecności naszych materiałów na polskim rynku.

Taka okazja pojawiła się dopiero w 2014 roku, za sprawą kooperacji polsko-fińskiej z obecnym Prezesem Spółki, Cyprianem Podlaszewskim i Stanisławem Bohdanem, właścicielem fabryki domów ITS. Na terenie zakładu ITS zamontowano fińską linię produkcyjną, która działa tam do dziś. Własny zakład w Polsce pozwolił marce Termex umocnić swoją pozycję wśród polskich wykonawców i inwestorów, dzięki sprawnej obsłudze klientów i ciągłemu ulepszaniu naszego produktu oraz inwestycji w produkcję i logistykę.

Jako rozwijająca się firma i producent obecny na rynku krajowym jesteśmy zawsze blisko naszych klientów, gotowi sprostać Państwa wymaganiom. Charakteryzujemy się elastycznością i przede wszystkim stawiamy na to, co najważniejsze – satysfakcję naszych Klientów!

Stoi za nami ponad 30 lat doświadczenia i rodowód fińskiej marki oferującej materiał gotowy spełniać swoją funkcję w najtrudniejszych warunkach.

Nie trzeba przepłacać za wysoką jakość – postaw na Termex i przekonaj się jeszcze dziś!

 

 

Fińska technologia – stabilna jakość z dalekiej północy

W ciągu 30 lat fińska marka Termex zgromadziła ogromne portfolio obejmujące tysiące realizacji wykonanych w mroźnej Skandynawii. Dzisiaj produkt ten jest łatwo dostępny także w Polsce, dzięki długofalowej strategii rozwoju działalności Termex-Fiber Sp. z o.o.

Wraz z budową zakładu produkcyjnego w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) w 2015 roku wykonaliśmy kolejny krok dla zrealizowania naszej misji jako producenta wełny celulozowej – propagowania oddychającego materiału termoizolacyjnego o wszechstronnych walorach użytkowych.

W naszym zakładzie pracujemy na oryginalnej fińskiej linii produkcyjnej do produkcji wełny celulozowej wraz z zastosowaniem renomowanej amerykańskiej technologii rozcierania papieru o wydajności do 3 ton na godzinę. Pozyskujemy makulaturę jedynie z czystych i sprawdzonych (poprodukcyjnych i niekomunalnych) źródeł, głównie z krajów niemieckojęzycznych, ponieważ satysfakcja klienta jest dla nas najważniejsza!

Jednocześnie, stale inwestując w rozwój technologiczny, rozbudowę sieci instalatorów i działalność eksportową, przyczyniamy się do umacniania polskiej gospodarki oraz wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Dlaczego warto postawić na Termex?

 

  • stoi za nami ponad 30 lat doświadczenia, w tym 15 lat obecności na polskim rynku

  • oferujemy wysoką jakość materiału i obsługę bez „naciągania” parametrów

  • otrzymasz u nas wysokiej klasy materiał, za który nie trzeba będzie przepłacać

 

Produkcja pod ścisłym nadzorem

Nasza firma jest producentem dociepleń z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, dlatego zadbaliśmy, aby nasz flagowy produkt posiadał europejską certyfikację oraz wykonaliśmy szereg badań również w państwowym Instytucie Techniki Budowlanej:

W maju 2019r. nasz krajowy certyfikat zgodności nadany przez ITB został scalony w ramach certyfikacji europejskiej nadanej przez fiński, dawniej państwowy instytut techniki budowlanej, obecnie działający jako jednostka akredytowana należąca do grupy certyfikacyjnej Eurofins.

Czytaj więcej w zakładce Certyfikaty.

Inspekcja certyfikacyjna z fińskiego instytutu Eurofins Expert Services Oy sprawdza poprawność oznakowania i jakości produktu w zakładzie Termex-Fiber w Białogardzie w kwietniu 2019r.

Dalszy rozwój

W 2019 roku planujemy intensywną promocję wełny celulozowej w budownictwie mieszkaniowym oraz drewnianym. W związku z tym w czerwcu 2019r. przystąpiliśmy do Stowarzyszenia Dom Drewniany, które zrzesza ponad 30 renomowanych firm wykonujących tego typu domy oraz kilku znanych producentów materiałów budowlanych, jak Saint-Gobain, Fermacell i Pfleiderer.

Oprócz tego od marca 2019r. zostaliśmy generalnym dystrybutorem renomowanej niemieckiej marki ProClima na Polskę. ProClima to jeden z najbardziej doświadczonych producentów systemów uszczelniania budynków złożonych z folii, membran i taśm, dedykowanych również do wdmuchiwania wełny celulozowej. Flagowym produktem ProClima są inteligentne folie paroizolacyjne Intello zalecane do stosowania przez takie marki jak Rockwool czy Steico, a także taśma w sprayu Visconn Aerosana.

Naszym flagowym projektem dla sektora budownictwa modułowego będzie wdrożenie płyty do wdmuchiwania celulozy we współpracy z naszym niemieckim partnerem i dystrybutorem, firmą Geko Maschinenbau. Płyta do wdmuchiwania izolacji jest przeznaczona do ocieplania elementów modułowych budynków na etapie prefabrykacji w fabrykach domów modułowych i energooszczędnych. Budownictwo modułowe ma wszelkie szanse, by stać się przyszłością całej branży ze względu na czas, koszty, ekologię i jakość tej technologii.

W 2019 roku planujemy rozpoczęcie kolejnych projektów rozwojowych z Politechniką koszalińską w dziedzinie technologii wdmuchiwania izolacji oraz będziemy kontynuować wspólny projekt dotyczący fizyki włókien celulozowych w ścianach modułowych.

Wystąpienia na seminariach, uczestnictwo w konkursach ekologicznych oraz promocja wełny celulozowej w kręgach projektantów będą uzupełnieniem naszych nieprzerwanych działań mających na celu promowanie wełny celulozowej w Internecie jako najbardziej ekologicznego materiału termoizolacyjnego w erze kryzysu klimatycznego i walki z emisją CO2. Więcej na temat zalet środowiskowych płynących z użytkowania naszego produktu możesz przeczytać tutaj: https://www.termex-fiber.pl/odpowiedzialnosc-za-srodowisko/

 

Na terenie Polski posiadamy sieć autoryzowanych instalatorów, która jest widoczna w zakładce Kontakt.

Zapraszamy do składania zapytań przez formularz kontaktowym lub poprzez naszą infolinię.