Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto?

 

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ze wszystkich dostępnych na polskim rynku opcji wybrać produkty marki Termex, weź pod uwagę fakt, że:

  • stoi za nami ponad 30 lat doświadczenia, w tym 15 lat obecności na polskim rynku
  • oferujemy wysoką jakość materiału i obsługę bez „naciągania” parametrów
  • otrzymasz u nas wysokiej klasy materiał, za który nie trzeba będzie przepłacać w ramach sieci autoryzowanych instalatorów.

 

 

10 powodów, dla których warto wybrać Termex:

1. Wełna celulozowa Termex pochodzi z Finlandii – kraju, gdzie wszystkie artykuły budowlane są przystosowane do ciężkich warunków zimowych oraz odpowiadają wysokim standardom ekologicznym.

2. Dzięki zalecie techniki wdmuchiwania wełna celulozowa Termex znakomicie nadaje się do napraw starej izolacji, zapewniając oszczędności w kosztach ogrzewania i klimatyzacji (przy dociepleniach nawet 30%).

3. Ocieplenie wełną Termex to zdrowszy klimat w czasie montażu i użytkowania pomieszczeń, gdyż nie zawiera drażniących skórę i drogi oddechowe igieł.

4. Wełna Termex to bezpieczny i wielokrotnie przebadany produkt – od wielu lat wydawane są dla niej certyfikaty i raporty środowiskowe fińskich i polskich instytutów techniki budowlanej. Od wiosny 2018 roku nasze wcześniejsze certyfikaty zostały zastąpione Europejską Oceną Techniczną i znakiem CE nadanym przez renomowany fiński instytut Eurofins Expert Services. Więcej na ten temat w dziale Certyfikaty.

5. Dzięki porowatej strukturze i wysokiej gęstości (w ścianach powyżej 60 kg/m3!) wełna Termex pełni również funkcję znakomitej izolacji akustycznej.

6. Wełny Termex unika większość szkodników, w tym kuny. Nasz materiał wypełnia szczelnie całą przegrodę izolacyjną i charakteryzuje się wyższą gęstością od tradycyjnej wełny, przez co utrudnia dostęp szkodnikom do wnętrza konstrukcji dachowej.

7. Wełna celulozowa Termex chroni nie tylko przed chłodem, ale dzięki znakomitej gęstości i szczelności znacząco łagodzi nagrzewanie się poddaszy w trakcie upałów.

8. Wełna celulozowa Termex pomaga chronić klimat i środowisko dzięki temu, że jest wytwarzana z surowców odnawialnych,a nie kopalnych, jak większość dostępnych na rynku materiałów termoizolacyjnych. Naprawy tradycyjnych izolacji wełną celulozową pozwalają zmniejszyć emisję spalin do atmosfery.

9. Wełna celulozowa Termex posiada bardzo niski współczynnik przepuszczalności powietrza, dzięki czemu w razie pożaru lepiej chroni konstrukcję drewnianą przed gorącym powietrzem, a co za tym idzie rozprzestrzenianiem się ognia w czasie pożaru.

10. Wełna celulozowa to produkt o wszechstronnych zaletach, który zapewnia użytkownikom budynku spokój na długie lata.

Naturalnie ocieplamy

Stan środowiska naturalnego ulegał w ostatnich dekadach gwałtownym zmianom. Z dnia na dzień zużywamy coraz więcej energii, obciążając jednocześnie środowisko. Wiele domów zbudowanych w zeszłym stuleciu, a także – co bywa zaskakujące – w okresie boomu budowlanego, wymaga dodatkowego ocieplenia poddaszy, dachów i stropów. Oszczędzanie energii i zapobieganie zmianom klimatycznym stało się w naszych czasach koniecznością. Musimy zadbać o to, aby przyszłe pokolenia zastały naszą planetę w przyzwoitej kondycji.
Wełna celulozowa jest pierwszym powszechnie dostępnym, przebadanym i w pełni ekologicznym materiałem ociepleniowym, który jest przyjazny dla środowiska w całym cyklu życiowym – od produkcji po eksploatację i utylizację. Izolacje wdmuchiwane z użyciem granulatu dociepleniowego to również przyjazne środowisko dla mieszkańców i przyjemny mikroklimat w pomieszczeniach.
W ciągu najbliższego dziesięciolecia prawo budowlane w UE będzie wymagać wyższej wydajności energetycznej oraz stosowania ekologicznych materiałów. Prawdopodobnie również ceny energii będą w przyszłości ulegać dalszym podwyżkom.

Wyjdźmy temu naprzeciw – najlepiej podnosząc wydajność izolacji termicznej!

Wykorzystując do tego celu wełnę wdmuchiwaną zmniejszamy emisję CO2 do atmosfery i spowalniamy proces zmian klimatycznych.
Wydajność energetyczna to inwestycja w przyszłość!

Dlaczego wełna celulozowa Termex to czysta ekologia?

• wełna produkowana jest z oczyszczanej, uzdatnianej i impregnowanej makulatury gazetowej (bez syntetycznego papieru kredowego)

• proces produkcyjny charakteryzuje się niskim stopniem emisji oraz wysoką energooszczędnością w porównaniu do innych rodzajów izolacji

• stosowanie izolacji celulozowej zmniejsza zapotrzebowanie domu na energię cieplną, a oprócz tego wraz z końcem cyklu życiowego budynku wełnę można łatwo poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać

Czystość i jakość wełny celulozowej Termex potwierdzono m.in. atestem higienicznym, badaniami wpływu izolacji celulozowych na odporność konstrukcji na działanie wilgoci, a także deklaracją środowiskową produktu wydaną przez fiński instytut techniki VTT.