Termex-Fiber Sp. z o.o.

Naturalnie ocieplamy

Termex-Fiber Sp. z o.o.

Marka Termex

Marka Termex

 

Stoi za nami 30 lat doświadczenia

 

 

Termex jest jednym z najstarszych producentów wełny celulozowej – działa na rynku nieprzerwanie jako firma rodzinna w rękach jednego właściciela już od ponad 30 lat.

Jako marka jesteśmy firmą rodzinną, znajdującą się w całości w rękach rodziny Rautiainenów. Nasza fascynacja wełną celulozową zaczęła się od kilkuletniego pobytu założyciela firmy, Keijo Rautiainena, na emigracji w Stanach Zjednoczonych, gdzie wełna celulozowa jest bardzo popularnym i powszechnie dostępnym materiałem. Również w Skandynawii, jeszcze w latach 80., zaczęła sobie zyskiwać pierwszych zwolenników ze względu na swój ekologiczny charakter, znakomite właściwości ociepleniowe i chroniące konstrukcje drewniane.

Lata 90. to czasy ekspansji firmy, dzięki czemu już po 2000 roku wełna celulozowa zyskała ponad 50% udział w fińskim rynku ociepleń dachowych (w tym sam Termex około 15%) – czyli w pięciomilionowym kraju tego produktu sprzedawano najwięcej w przeliczeniu na mieszkańca w Europie. To wszystko stanowi potwierdzenie tego, jak znakomicie nasz produkt sprawdza się w wymagających, skandynawskich warunkach, które często odbiegają od tego, z czym mamy do czynienia w Polsce, nawet w pasie nadmorskim – długa, deszczowa jesień i mokre roztopy na wiosnę, nie wspominając o mroźnych zimach i (paradoksalnie) upalnych latach. Izolacje naprawdę są tam wystawiane na bardzo ciężkie próby.

Termex był zawsze otwarty na promocję wełny celulozowej w Europie. Od 2003 roku pojawiła się szansa, by rolę w tej misji mogła odegrać Polska. Za sprawą umowy o współpracy zawartej z dziś już nieistniejącą firmą Wiór S.C. nasz materiał dał poznać się wielu wykonawcom jako znakomity produkt do ocieplania stropodachów, m.in. w polskich spółdzielniach mieszkaniowych.

Zarząd koncernu był jednak świadom konieczności wybudowania w Polsce docelowego zakładu produkcyjnego, co pozwoliłoby zachować ciągłość w obecności naszych materiałów na polskim rynku.

Taka okazja pojawiła się dopiero w 2014 roku, za sprawą kooperacji polsko-fińskiej z obecnym Prezesem Spółki, Cyprianem Podlaszewskim i Stanisławem Bohdanem, właścicielem fabryki domów ITS. Na terenie zakładu ITS zamontowano fińską linię produkcyjną, która działa tam do dziś i pozwoliła marce Termex umocnić swoją pozycję wśród polskich wykonawców i inwestorów, dzięki sprawnej obsłudze klientów i ciągłemu ulepszaniu naszego produktu oraz inwestycji w produkcję i logistykę.

Jako rozwijająca się firma i producent obecny na rynku krajowym jesteśmy zawsze blisko naszych klientów, gotowi sprostać Państwa wymaganiom. Charakteryzujemy się elastycznością i przede wszystkim stawiamy na to, co najważniejsze – satysfakcję naszych klientów!

Stoi za nami 30 lat doświadczenia i rodowód fińskiej marki oferującej materiał gotowy spełniać swoją funkcję w najtrudniejszych warunkach. A wszystko to w cenach atrakcyjnych dla naszych Klientów dzięki korzystnemu pod względem logistycznym położeniu naszego zakładu.

Nie trzeba przepłacać za wysoką jakość – postaw na Termex i przekonaj się jeszcze dziś!

 

 

Fińska technologia – stabilna jakość z dalekiej północy

W ciągu 30 lat fińska marka Termex zgromadziła ogromne portfolio obejmujące tysiące realizacji wykonanych w mroźnej Skandynawii. Dzisiaj produkt ten jest łatwo dostępny także w Polsce, dzięki długofalowej strategii rozwoju działalności Termex-Fiber Sp. z o.o.

Wraz z budową zakładu produkcyjnego w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) w 2015 roku wykonaliśmy kolejny krok dla zrealizowania naszej misji jako producenta wełny celulozowej – propagowania oddychającego materiału termoizolacyjnego o wszechstronnych walorach użytkowych.

W naszym zakładzie pracujemy na oryginalnej fińskiej linii produkcyjnej do produkcji wełny celulozowej. Utrzymujemy wysokie standardy jakościowe obowiązujące dla marki Termex, ponieważ satysfakcja klienta jest dla nas najważniejsza!

Jednocześnie, stale inwestując w rozwój technologiczny, rozbudowę sieci instalatorów i działalność eksportową, przyczyniamy się do umacniania polskiej gospodarki oraz wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Dlaczego warto postawić na Termex?

 

  • stoi za nami 30 lat doświadczenia, w tym 15 lat obecności na polskim rynku

  • oferujemy wysoką jakość materiału i obsługę bez „naciągania” parametrów

  • otrzymasz u nas wysokiej klasy materiał, za który nie trzeba będzie przepłacać

 

Produkcja pod ścisłym nadzorem

Nasza firma jest producentem dociepleń z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, dlatego zadbaliśmy, aby nasz flagowy produkt posiadał europejską certyfikację oraz wykonaliśmy szereg badań również w państwowym Instytucie Techniki Budowlanej:

– klasa reakcji na ogień B wg klasyfikacji ITB – produkt niezapalny i nierozprzestrzeniający ognia.

– znak CE nadany przez fiński państwowy instytut techniki budowlanej VTT Expert Services.

Czytaj więcej w zakładce Certyfikaty.

Dalszy rozwój

Dodatkowo prowadzimy obecnie dalsze badania w zakresie izolacyjności akustycznej, współczynników przewodności cieplnej oraz właściwości palnych w związku z planowaną harmonizacją normy dla wełny celulozowej EN 15101-1, która wymusi na wszystkich producentach obowiązek ponownej certyfikacji.

W 2018 roku planujemy też wprowadzenie produktu Termex Green+ w wersji eko, tj. impregnowanego jedynie materiałami pochodzenia niesyntetycznego.

Na terenie Polski posiadamy sieć autoryzowanych instalatorów, która jest widoczna w zakładce Kontakt.

Zapraszamy do składania zapytań przez formularz kontaktowym lub poprzez naszą infolinię.