Termex-Fiber Sp. z o.o.
Termex-Fiber Sp. z o.o.

Geko Karl

Geko Karl

Maszyny Geko

Geko KARL

GEKO KARL to mocna, kompaktowa i mobilna maszyna do wdmuchiwania luźnych materiałów izolacyjnych. Doskonale nadaje się do obróbki włókien celulozowych i drzewnych (przy użyciu dodatkowej dmuchawy GEKO KYRILL), a także do izolacji ścian oraz pracy z materiałem izolacyjnym w granulacie.

GEKO KARL to idealne urządzenie do profesjonalnej pracy, zaprojektowane tak, aby mogło służyć do codziennego użytku na placu budowy. Solidny i przemyślany projekt buduje zaufanie i sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Geko EGON

GEKO EGON to wysokowydajna, w pełni mobilna lub stacjonarna maszyna dmuchająca do użycia w projektach budowlanych na dużą skalę lub w przemyśle.
Jej modułowa budowa zapewnia optymalne funkcjonowanie w każdym rodzaju zastosowań.

Dzięki modułowej konstrukcji maszyna idealnie dopasowuje się do potrzeb użytkownika. Wszystkie ruchome części wtryskowe mogą być dowolnie modyfikowane. Dostępnych jest kilka potężnych wariantów dmuchawy (2×230 V z 5,4 kW i 400 V z 4 i 7,5 kW). Rozmiar pojemnika jest dopasowany do rozmiaru dmuchawy. Z uwagi na modułową konstrukcję maszyny większe wersje pojemnika mogą być dostarczone na specjalne zamówienie. W zależności od przeznaczenia, maszyna może być skonstruowana zarówno stacjonarnie (mocowana do podłoża), jak i służyć w wersji mobilnej. Wtedy jej podstawa może być umieszczona na kółkach na palecie.

 

Trochę historii…

Firma Geko-Maschinenbau GmbH powstała w latach 90.. Swe początki ma w przedsiębiorstwie z branży ślusarstwa budowlanego Heinricha Matthiesa, firmy, która od 1900 roku działała w miejscowości Sehnde pod Hanowerem. Do 1950 roku firma utrzymywała się także między innymi ze sprzedaży maszyn rolniczych i motorowerów. Przedsiębiorstwo działało w tej branży oraz na niwie handlu aż do lat 90. XX w. W 1950 r., z żywej potrzeby eksperymentowania rozwinięto produkcję chłodziarek, a w latach 80. nawet produkcję łodzi metalowych. Do dzisiaj firma Geko słynie w regionie z niezawodności oraz długiej żywotności wytwarzanych produktów.

  

Ze względu na bliską relację z rzemieślniczą tradycją firma w którymś momencie stworzyła własny projekt budowlany. I tak rozpoczęła się praca nad nowymi materiałami izolacyjnymi opartymi głównie na naturalnych surowcach. Powstał nowy typ maszyny do obróbki materiału izolacyjnego, a co za tym idzie przedsiębiorstwo przekształciło się z firmy działającej w obszarze budowy maszyn w firmę o szerszym zakresie działania – produkującą, rozwijającą, dystrybuującą maszyny do przetwarzania luźnych materiałów izolacyjnych.