Termex Poland
Termex Poland

Dlaczego warto?

Dlaczego warto?

 

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ze wszystkich dostępnych na polskim rynku opcji wybrać produkty marki Termex, weź pod uwagę fakt, że:

  • stoi za nami 30 lat doświadczenia, w tym 15 lat obecności na polskim rynku
  • oferujemy wysoką jakość materiału i obsługę bez „naciągania” parametrów
  • otrzymasz u nas wysokiej klasy materiał, za który nie trzeba będzie przepłacać.

 

 

10 powodów, dla których warto wybrać Termex:

1. Wełna celulozowa Termex pochodzi z Finlandii – kraju, gdzie wszystkie artykuły budowlane są przystosowane do ciężkich warunków zimowych oraz odpowiadają wysokim standardom ekologicznym.

2. Dzięki zalecie techniki wdmuchiwania wełna celulozowa Termex znakomicie nadaje się do napraw starej izolacji, zapewniając oszczędności w kosztach ogrzewania i klimatyzacji (przy dociepleniach średnio ok. 30%).

3. Ocieplenie wełną Termex to zdrowszy klimat w czasie montażu i użytkowania pomieszczeń, gdyż nie zawiera drażniących skórę i drogi oddechowe igieł.

4. Wełna Termex to bezpieczny i wielokrotnie przebadany produkt – od wielu lat wydawane są dla niej certyfikaty i raporty środowiskowe Fińskiego Instytutu Techniki Budowlanej, polski znak budowlany B wydany zgodnie z normą produktową PN-EN 15101-1, a od wiosny 2018 roku posiada także oznakowanie CE nadane przez Fiński Instytut Techniczny VTT Services.

5. Dzięki porowatej strukturze wełna Termex pełni również funkcję izolacji akustycznej.

6. Wełny Termex unikają gryzonie i ma ona znakomite właściwości oddychające oraz grzybobójcze (znacznie mniejsza podatność na wilgoć niż w przypadku wełny mineralnej – zawilgocona wełna mineralna nadaje się zazwyczaj do wymiany, natomiast wełna celulozowa magazynuje i oddaje wilgoć).

7. Wełna celulozowa Termex chroni nie tylko przed chłodem, ale (w przeciwieństwie do tradycyjnej wełny szklanej) również przed upałem.

8. Wełna celulozowa Termex pomaga chronić klimat i środowisko dzięki wielokrotnie mniejszej emisji spalin procesu do atmosfery w czasie produkcji. Również naprawy tradycyjnych izolacji wełną celulozową pozwalają zmniejszyć emisję spalin do atmosfery.

9. Wełna celulozowa Termex posiada bardzo niski współczynnik przepuszczalności powietrza, dzięki czemu w razie pożaru lepiej chroni konstrukcję drewnianą przed gorącym powietrzem, a co za tym idzie zapłonem.

10. Wełna celulozowa to produkt o wszechstronnych zaletach, który zapewnia użytkownikom budynku spokój na długie lata.

Naturalnie ocieplamy

Stan środowiska naturalnego ulegał w ostatnich dekadach gwałtownym zmianom. Z dnia na dzień zużywamy coraz więcej energii, obciążając jednocześnie środowisko. Wiele domów zbudowanych w zeszłym stuleciu, a także – co bywa zaskakujące – w okresie boomu budowlanego, wymaga dodatkowego ocieplenia poddaszy, dachów i stropów. Oszczędzanie energii i zapobieganie zmianom klimatycznym stało się w naszych czasach koniecznością. Musimy zadbać o to, aby przyszłe pokolenia zastały naszą planetę w przyzwoitej kondycji.
Wełna celulozowa jest pierwszym powszechnie dostępnym, przebadanym i w pełni ekologicznym materiałem ociepleniowym, który jest przyjazny dla środowiska w całym cyklu życiowym – od produkcji po eksploatację i utylizację. Izolacje wdmuchiwane z użyciem granulatu dociepleniowego to również przyjazne środowisko dla mieszkańców i przyjemny mikroklimat w pomieszczeniach.
W ciągu najbliższego dziesięciolecia prawo budowlane w UE będzie wymagać wyższej wydajności energetycznej oraz stosowania ekologicznych materiałów. Prawdopodobnie również ceny energii będą w przyszłości ulegać dalszym podwyżkom.

Wyjdźmy temu naprzeciw – najlepiej podnosząc wydajność izolacji termicznej!

Wykorzystując do tego celu wełnę wdmuchiwaną, tworzymy bardziej przyjazne środowisko mieszkalne i uzyskujemy znaczne oszczędności w kosztach eksploatacji. Jednocześnie zmniejszamy emisję CO2 do atmosfery i spowalniamy proces zmian klimatycznych.
Wydajność energetyczna to inwestycja w przyszłość!

Dlaczego wełna celulozowa Termex to czysta ekologia?

• wełna produkowana jest z oczyszczanej, uzdatnianej i impregnowanej makulatury gazetowej (bez syntetycznego papieru kredowego)

• proces produkcyjny charakteryzuje się niskim stopniem emisji oraz wysoką energooszczędnością w porównaniu do innych rodzajów izolacji

• stosowanie izolacji celulozowej zmniejsza zapotrzebowanie domu na energię cieplną, a oprócz tego wraz z końcem cyklu życiowego budynku wełnę można łatwo poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać

Czystość i jakość wełny celulozowej Termex potwierdzono m.in. atestem higienicznym, badaniami wpływu izolacji celulozowych na odporność konstrukcji na działanie wilgoci, a także deklaracją środowiskową produktu wydaną przez fiński instytut techniki VTT.